Чернігівські фахівці завершили випробування модернізованого вертольоту Мі-2МСБ з використанням ракет, шолому та окулярів.
На Чернігівщині спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки разом з фахівцями підприємства “Мотор Січ” завершили проведення випробувань вертольоту Мі-2МСБ, оснащеного некерованими авіаційними ракетами типу С-8.
Вертоліт Мі-2СМБ, виготовлений підприємством “Мотор Січ” є успішною модернізацією вертольоту Мі-2 радянського періоду. Модернізація проведена шляхом заміни застарілих і знятих з виробництва двигунів типу ГТД-350 на нові малорозмірні турбовальні двигуни АІ-450В з цифровими приладами контролю та оновленням бортового обладнання вертольоту.
Під час випробувань було здійснено більше 40 випробувальних польотів із бойовим застосуванням близько 400 ракет.
За результатами випробувань були визначені основні льотно-технічні характеристики вертольоту Мі-2МСБ, оцінено точність стрільби з вертольоту по наземним цілям. Це дасть в майбутньому можливість використовувати отримані дані для розробки нових методичних рекомендацій. У першу чергу – це зменшення витрат на навчання курсантів-льотчиків та вдосконалення практичних навичок вертолітних екіпажів Збройних Сил України.
Водночас в Запоріжжі на базі підприємства “Мотор Січˮ військові Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки випробовували вертоліт Мі-2МСБ з адаптованим світлотехнічним обладнанням під застосування окулярів нічного бачення типу PNL-3 та захисного шолому типу TНL-5NV.
Дані випробування спрямовані на забезпечення можливості виконання польотів на гранично малих висотах в темний час доби. Застосування ж окулярів PNL-3 дасть можливість виконувати зліт та приземлення на вертольоті Мі-2МСБ на непідготовлені майданчики при пілотуванні вертольотів вночі. Це значною мірою збільшить якісну та кількісну складову польотів, а також забезпечить використання вертольоту в якості учбового тренажеру для підготовки курсантів як вдень так і вночі.
В ході випробувань проводилися роботи з подальшого удосконалення вертольоту Мі-2МСБ, зокрема оснащенням його стрілецьким озброєнням калібру 12,7 мм, гранатометами типу УАГ-40 та керованим ракетним озброєнням.
Такі випробування фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводять втретє, починаючи з 2012 року.
Ігор Березинський,
спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»